اجاق

اگر در یکی از 40 میلیون خانوار آمریکایی با اجاق گاز صنعتی زندگی می کنید، ممکن است حتی زمانی که خاموش باشد نشتی داشته باشد.

بر اساس یک مطالعه جدید از دانشمندان استنفورد، بسیاری از اجاق‌ها دائماً گازهایی منتشر می‌کنند که می‌توانند سیاره را گرم کنند و در صورت استنشاق خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کنند.

این تحقیق که در مجله Environmental Science & Technology منتشر شد، نشان داد که انتشار متان از اجاق‌های گاز در سراسر ایالات متحده تقریباً معادل دی اکسید کربنی است که نیم میلیون خودروی گازسوز در یک سال آزاد می‌کنند.

اریک لیبل، نویسنده این مطالعه، دانشمند پژوهشی PSE Healthy Energy، به دانیل رنویک برای Nexus Media News می گوید که واقعاً چیزی است که باعث انتشار گازهای متان می شود.

ما متوجه شدیم که بیش از سه چهارم انتشار گاز متان از اجاق گازها زمانی که اجاق گاز خاموش است منتشر می شود. بنابراین این نشت‌های کوچک کوچک از اجاق‌ها، واقعاً جمع می‌شوند.»

در حالی که خطوط لوله گاز طبیعی نشتی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است، دانشمندان در مورد آب و هوا و اثرات سلامتی اجاق گازهای گازسوز اطلاعات کمتری دارند.

بیش از یک سوم آمریکایی‌ها با گاز آشپزی می‌کنند و برخی از آنها از طریق آبگرمکن و فضا در معرض قرار گرفتن بیشتر قرار می‌گیرند. همه این وسایل گازسوز طبیعی می توانند گازهایی منتشر کنند.

دانشمندان پارتیشن‌های پلاستیکی بین آشپزخانه‌ها و اتاق‌های دیگر ایجاد کردند و از ابزارهایی استفاده کردند که طول موج‌های نور را اندازه‌گیری کردند تا غلظت گازهای خاص را تعیین کنند.

آنها در کمال تعجب متوجه شدند که بیش از سه چهارم انتشار گاز متان زمانی اتفاق می افتد که اجاق گازهای قدیمی و جدید خاموش می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *