سرکه

آب لیمو و سرکه لیمو یک عامل سفید کننده طبیعی است، بنابراین می توانید از آن به عنوان پاک کننده لکه استفاده کنید. لکه های زرد عرق و دئودورانت در برابر کمی لیمو و مقداری چربی آرنج شانسی ندارند.

همچنین برای از بین بردن لکه های زنگ نیز عالی است. فقط آن را روی پارچه های رنگارنگ استفاده نکنید، زیرا می تواند باعث تغییر رنگ شود.

اگر در خانه خود با مورچه ها سر و کار دارید، لیمو (حداقل پوست آن) می تواند به شما کمک کند تا از شر آنها خلاص شوید و آنها را دور نگه دارید.

چگونه؟ فقط پوست لیمو را در یک قابلمه بریزید، سرکه را به اندازه ای اضافه کنید که روی آن ها را بپوشاند، سپس مخلوط را حرارت دهید تا بخار شود (اما نه بجوشد)، آن را خاموش کنید و بگذارید یک شب بماند.

مایع را در یک بطری اسپری صاف کنید و آن را در هر کجا که آن مورچه های مزاحم را دیدید بپاشید. مطمئناً، می‌توانید خودتان لیمو بخرید و آب آن را بگیرید.

اما اگر می‌خواهید تمام فواید پاک‌کنندگی لیمو را بدون تلاش اضافی، حداقل برای محلول‌های پاک‌کننده‌ای که به کل لیمو یا پوست آن نیاز ندارید، بخرید، می‌توانید بطری‌های بزرگ بخرید.

100٪ آب لیمو در فروشگاه مواد غذایی محلی شما (معمولاً حدود 2 دلار است، بنابراین یک راه عالی برای صرفه جویی در پول نیز هست!).

اگر سطوح مرمری در خانه خود دارید، مطمئن شوید که هرگز از لیمو برای تمیز کردن آنها استفاده نمی کنید – اسیدهایی مانند آب لیمو می توانند سنگ مرمر را حکاکی کنند و آثار و لکه هایی به جا بگذارند.

و در حالی که لیمو برای درخشش برنج واقعی مفید است، اقلام با روکش برنجی ممکن است توسط آب لیمو آسیب ببینند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *