غذا

خوراک غذای ماهیان دریایی مواد گیاهی یا حیوانی است که برای مصرف توسط ماهی های خانگی که در آکواریوم یا استخر نگهداری می شوند در نظر گرفته شده است.

غذاهای ماهی به طور معمول حاوی درشت مغذی ها، عناصر کمیاب و ویتامین های لازم برای حفظ سلامت ماهی در اسارت هستند.

تقریباً 80 درصد از علاقه‌مندان به ماهیگیری، ماهی‌های خود را به طور انحصاری با غذاهای آماده تغذیه می‌کنند که معمولاً به شکل پولک، گلوله یا قرص تولید می‌شوند.

فرم های پلت شده، که برخی از آنها به سرعت غرق می شوند، اغلب برای ماهی های بزرگتر یا گونه های تغذیه کننده کف ماهی مانند لوچ یا گربه ماهی استفاده می شود.

غذای پولکی نوعی غذای ماهی اختصاصی یا مصنوعی است که توسط طیف گسترده ای از ماهیان گرمسیری و آب شور و بی مهرگان مصرف می شود. این به طور ایده‌آل برای ساکنان بالا و ماهی‌های میان‌آبی مناسب است.

اگرچه گونه‌های متعددی که در پایین زندگی می‌کنند، پس از نشستن در کف، غذای پولکی مصرف می‌کنند. غذای پولکی پخته می‌شود تا رطوبت را از بین ببرد و ماندگاری طولانی‌تری را تضمین کند.

غذاهای خشک نیز به صورت گلوله، چوب، قرص، گرانول و ویفر، بسته به گونه‌ای که برای تغذیه طراحی شده‌اند، به صورت شناور یا غرق ساخته می‌شوند.

غذاهای تعطیلات، همچنین به عنوان بلوک های غذا شناخته می شوند، به گونه ای طراحی شده اند که در داخل آکواریوم قرار گیرند تا در زمانی که صاحب آن غایب است از تغذیه خودداری شود.

این بلوک ها با حل شدن مقدار کمی غذا آزاد می کنند. بلوک های غذایی می تواند انتخاب خوبی برای ماهی های استوایی کوچکتر باشد، اما اگر مخزن برای مدت طولانی نادیده گرفته شود، می تواند آب را آلوده کند.

غذای ماهی دارویی روشی مطمئن و موثر برای رساندن دارو به ماهی است. یک مزیت این است که غذای دارویی محیط آبی را آلوده نمی کند و همچنین بر خلاف درمان های حمام، تأثیر منفی بر ماهی، فیلتراسیون و رشد جلبک در آکواریوم ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *