لوازم

قطعه و  لوازم یدکی خودرو پراید  قطعه ای است که فرد می تواند از آن برای تعویض بخش ناکارآمد دستگاه با بخش کاربردی استفاده کند.

معمولاً به عنوان موجودی نگهداری می شود که می تواند برای تعمیرات چندین واحد خودرویی که نیاز به ارتقا یا تعویض دارند، استفاده شود. آنها جزء ضروری مدیریت زنجیره تامین هستند و نقشی محوری در مهندسی خودرو تشکیل می دهند.

با رقابت شدید مداوم در صنعت خودرو، مفاهیمی مانند حفاظت از محیط زیست دست بالا را گرفته اند. نگرش دوستدار محیط زیست نیازمند ارتقاء مداوم و فناوری پیشرفته برای جایگزینی قطعات ماشین آلات مصرف کننده سوخت با قطعات دوستدار محیط زیست است.

صنعت قطعات یدکی خودرو در سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیر بوده است:

  • پشتیبانی و ارتقاء تامین مدولار واحدهای پردازش قطعات خودرو
  • ترویج استفاده جهانی از پردازش و تهیه قطعات یدکی خودرو
  • سرعت انتقال قطعات یدکی خودرو در صنایع تبدیلی در حال افزایش است

انواع مختلفی از قطعات یدکی خودرو وجود دارد. امروزه با افزایش برندهای خودرو و عرضه همیشگی انواع مختلف خودروها، خودروها را می توان به عنوان «خودروهای مسافری» یا «خودروهای تجاری» طبقه بندی کرد.

چه کسی ممکن است بپرسد تفاوت چیست؟ خودروهای سواری وسایل نقلیه ای با کمتر از 9 صندلی هستند که شامل صندلی راننده می شود و هدف اصلی حمل مسافر است.

با در نظر گرفتن ضرورت ها، خودروهای سواری به مدل های SUV، مدل های MPV و مدل های دیگر مانند پیکاپ تفکیک می شوند.

وسایل نقلیه تجاری وسایل نقلیه ای هستند که صندلی آنها نسبتاً بزرگتر از صندلی های اتومبیل 9 سرنشین (از جمله صندلی راننده) است.

هدف اصلی وسایل نقلیه تجاری مانند کامیون ها و کامیون های بزرگ حمل و نقل کالا است. بر این اساس به واگن های باری، کامیون ها، واگن های سواری، نیمه تریلر، واگن های مسافری غیر یکپارچه و واگن های باری غیر یکپارچه طبقه بندی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *