ظرف

مردم در جامعه مدرن برای مدت طولانی به زندگی با ظرف یکبار مصرف عسلی و دور ریختنی عادت کرده اند. محصول یکبار مصرف محصولی است که برای ارزانی و استفاده کوتاه مدت طراحی شده است.

این شامل محصولات کاغذی، کیسه های خرید، بطری های آب، بسته بندی مواد غذایی و کارد و چنگال پلاستیکی است. سالانه حدود 45 میلیارد جفت چاپستیک یکبار مصرف در چین تولید می شود که 25 میلیون درخت و گیاه بامبو را مصرف می کند.

در همین حال، ژاپن به عنوان بالاترین کشور پوشش جنگلی جهان، سالانه 25 میلیارد جفت چاپستیک یکبار مصرف از چین وارد می کند. (Q, Y, YU, 1999) محصولات یکبار مصرف با مزایای تجاری به ارمغان می آورند و اثرات خود را در سراسر جهان مصرف می کنند.

این مقاله دلیل استفاده زیاد از محصولات یکبار مصرف و ارتباط آنها با…نمایش محتوای بیشتر را تحلیل می‌کند.

مسلماً برخی از وسایل پزشکی نیاز به بهداشت عمومی بالایی دارند. به منظور محدود کردن گسترش بیماری های منتقله از طریق خون مانند هپاتیت و HIV، محصولات یکبار مصرف مورد استفاده در پزشکی توسط دولت در برخی کشورها تشویق می شود.

بنابراین، بسیاری از فروشندگان از این نقطه برای تبلیغ محصولات خود به عنوان نمادی از زندگی ساده و راحت استفاده می کنند. در همین حال، محصولات یکبار مصرف سود اقتصادی زیادی برای تامین کنندگان به همراه دارد.

قیمت چاپستیک یکبار مصرف تقریباً 9 دلار برای 80 جفت می باشد. با این حال، چاپستیک های بامبو برای هر جفت حدود 4 دلار قیمت دارند.

بدون شک هزینه چاپستیک های یکبار مصرف بسیار پایین است و این حاشیه سود برای فروشندگان جذاب است. چین با تولید 45 میلیارد جفت در سال بزرگترین تولید کننده چاپستیک در جهان است و ارزش صادرات با فروش به ژاپن و کره به 160 میلیون دلار می رسد.

از سوی دیگر، بسیاری از مشاغل به شدت به محصولات یکبار مصرف بستگی دارد. بیش از 300 کارخانه به 60000 کارگر برای تولید چاپستیک یکبار مصرف نیاز دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *