ذرت

بر اساس تحقیقات دانشگاه ایالتی آیووا، ذرت علوفه ای فله می تواند تقریباً 25 پوند را جایگزین کند. معادل یونجه در روز برای یک گاو با جثه متوسط یا 0.375 تن در ماه. بسته به کلاس گاوهای مصرف کننده علوفه ذرت، ممکن است به مکمل های اضافی نیاز باشد.

مکمل‌های نمک، مواد معدنی و ویتامین A برای علوفه‌های گیاهی چرای دام توصیه می‌شود. برای مطالعه بیشتر در مورد مکمل‌سازی برای کلاس‌های مختلف گاو و افزایش نرخ جوراب ساق بلند، به چرای ساقه‌های ذرت با گاو گاو مراجعه کنید.

هزینه کلی چرای علوفه ذرت تا حد زیادی به نرخ اجاره (در صورت نیاز) و هزینه های مربوط به حصار، آب و حمل و نقل بستگی دارد.

دانشگاه ایالتی آیووا یک صفحه گسترده الکترونیکی برای کمک به تولیدکنندگان در برآورد قیمت علوفه چرا دارد. برای دسترسی به صفحه گسترده، برای دانلود ابزار به پایین رفته و Decision Tool A1-70 Corn Stover Pricer را انتخاب کنید.

از حدود 56 پوند علوفه باقی مانده در مزرعه به ازای هر بوشل ذرت، گاو نزدیک به 25٪ در طول فعالیت های تغذیه، با سایر تلفات مربوط به حرکت حیوانات و آب و هوا حذف می شود.

تحقیقات در مورد حذف مواد مغذی از دانشگاه نبراسکا لینکلن نشان داد که یک گاو باردار که به مدت 90 روز در مزرعه ذرت 230 bu/ac چرای می کند، تقریباً نیم تن علوفه و 2 پوند نیتروژن (N) در هر هکتار را حذف می کند.

حذف پتاسیم ناچیز است. مقدار فسفر (P) و کلسیم (Ca) موجود در علوفه عموماً کمتر از حد کافی برای رفع نیازهای غذایی است. در نتیجه، تولیدکنندگانی که یک ماده معدنی با انتخاب آزاد حاوی هر دو را ارائه می کنند.

منجر به افزودن این مواد مغذی از طریق رسوب کود می شود. تغییرات معنی داری در وضعیت نیتروژن (N)، فسفر (P)، پتاسیم (K) و ماده آلی (OM) در مزارع مورد مطالعه که چرا در مقایسه با غیر چرا مشاهده شدند.

مطالعات اضافی که از دانشگاه نبراسکا-لینکلن انجام شد، هیچ تاثیر مضری بر خواص خاک مانند چگالی ظاهری و مقاومت در برابر نفوذ (معیار تراکم) نشان نداد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *