لیمو

از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید که شما را به یک سفر میدانی به فروشگاه مواد غذایی محلی خود ببرد. برای انجام یک تست طعم ساده، چند عدد لیمو برای بردن به خانه بخرید.

وقتی به خانه رسیدید، لیموترش در تره بار تهران را قاچ کنید و طوری گاز بگیرید که انگار در حال خوردن یک تکه پرتقال هستید. شما چی فکر میکنید؟ آیا بیشتر یا کمتر از آنچه انتظار داشتید ترش است؟

آیا می توانید اسید سیتریک را بچشید؟ برخی از افراد می توانند لیمو را به تنهایی بخورند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند فقط از آب آن استفاده کنند.

در مورد شما چطور؟ زبان خود را امتحان کنید و نقشه جوانه چشایی ایجاد کنید. کمی از غذاهای شیرین، شور، ترش و تلخ را امتحان کنید و گزارش دهید که چه چیزی باعث غلغلک دادن به جوانه های چشایی شما می شود.

می‌توانید دستورالعمل‌های این فعالیت آسان نقشه زبان را با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دنبال کنید و ببینید آیا نتایج شما مطابقت دارد یا خیر. از آن لذت ببرید! اگر برای چالشی آماده هستید.

از یک دوست بزرگسال یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که به شما در راه اندازی غرفه لیموناد خود کمک کند. برای تهیه مقدار زیادی لیموناد به یک پارچ، آب، شکر و مقدار کافی لیمو نیاز دارید.

آنها همچنین می توانند منجر به آپوپتوز سلول های نوروبلاست سرطانی (سلول های عصبی جنینی، که سپس به نورون ها تمایز می یابند) منجر شود.

مطالعات نشان می دهد که آنها می توانند از انواع خاصی از سرطان در حیوانات جلوگیری کنند. به عنوان مثال، اوباکونون، یک نوع لیمونوئید، نشان داده است که بروز تومورهای روده بزرگ را کاهش می دهد و تعداد تومورها را در دهان کاهش می دهد.

اثر مشابهی در انسان دارد. اثر هم افزایی چندین لیمونوئید با یکدیگر، یا با سایر ترکیبات (مانند فلاونوئیدها)، می تواند اثر آنها را بر روی سلول های سرطانی افزایش دهد.

همچنین باید تصمیمات مالی بگیرید. برای هر فنجان لیموناد چقدر باید هزینه کرد؟ شما می خواهید هزینه مواد خود را پوشش دهید و همچنین سود ببرید. با این حال، اگر بیش از حد هزینه کنید، مشتریان زیادی نخواهید داشت. چه قیمتی به نظر شما مناسب است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *