کیف

کیف های مدرسه بار شغلی روزانه قابل توجهی را برای کودکان مدرسه ای نشان می دهد. طبق یک دستورالعمل کلی، وزن کیف مدرسه نباید بیش از 10 درصد وزن بدن کودکان باشد.

نگرانی مداوم در مورد افزایش وزن کیف مدرسه طرح لی این روزها و تأثیرات منفی آن بر روی ستون فقرات در حال رشد بچه ها، اصلی ترین موضوعی بود که باید با توسعه این برنامه برطرف شود.

اما سناریوی فعلی ممکن است دستورالعمل ها را به چالش بکشد. دانش آموزان به طور معمول چندین کتاب، برگه، دفترچه یادداشت فایل، کتاب کار، و کیت های بازی را به مدرسه می برند که باعث می شود کیف مدرسه به اندازه 20 تا 25 درصد وزن آنها سنگین باشد.

و از این رو عواقب آن صدمات جسمی متعددی است. دانش آموزان کمردرد، کشیدگی عضلات، خستگی و غیره را تجربه می کنند.

در تلاش برای کاهش بار، دولت ایالتی در سال 2012 یک کتاب درسی مبتنی بر سه ماهه برای کلاس های 1-8 معرفی کرده است. فصول از همه دروس برای ترم در یک یا دو کتاب درسی گردآوری شده است.

این روش امسال به کلاس IX نیز گسترش یافت. CBSE نیز به مدارس تابعه توصیه کرده است که بار دانش آموزان را کاهش دهند و یکی از اهداف سیستم ارزشیابی مستمر و جامع که در مدارس CBSE و مدارس دولتی تا کلاس نهم معرفی شده است.

کاهش بار تحصیلی بوده است. با این حال، اگر مدارس محدودیتی در تعداد دفترچه ها رعایت نکنند، اصلاحات کمکی نمی کند. طومار اخیر بنیاد غیردولتی Uday مستقر در دهلی، “پشتم را نجات دهید.

اقدامات سختی از سوی دولت برای کاهش بار کیف های مدرسه بر دوش کودکان انجام می شود، اما هنوز به نظر نمی رسد مشکل حل شود. قوانین جدید کمک قابل توجهی کرده است، اما هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

مدارس مختلفی که اپلیکیشن PEAC را پیاده‌سازی کرده‌اند، می‌توانند در سطح وسیع‌تری با یکدیگر همکاری کنند و تجربیات یادگیری و مسائل مختلفی را که با استفاده از این برنامه با آن مواجه هستند به اشتراک بگذارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *