ساختار پوست مار
پوست مارها دو لایه اصلی دارد: “درم” و “اپیدرم”.

مواد و روش ها
مطالعه حاضر پالتو پوست ماری ریخته شده از رویال پایتون (P. regius) را بررسی کرد. جدول 1 خلاصه ای از طبقه بندی گونه ها و ویژگی های ابعادی اصلی را ارائه می دهد.

درم لایه عمیق تر از دو لایه اصلی است. این شامل بافت همبند حاوی منبع غنی از عروق خونی و اعصاب است. اپیدرم از «لایه‌هایی» تشکیل شده است که حاوی سلول‌های نزدیک به هم هستند.

لایه ها از هفت لایه تشکیل شده اند که پوشش محافظ بیرونی بدن را تشکیل می دهند [61]. اولین لایه از هفت لایه تشکیل دهنده اپیدرم (شکل 1) “لایه جوانه دار” است. این عمیق ترین است

ویژگی های کلی گونه در جای دیگری توضیح داده شد [39]. در همین حال، شکل 3 جزئیات ریز ویژگی‌های پوست در دو طرف پشتی و شکمی را نشان می‌دهد.

هندسه سطح اگزویوم اپیدرم پالتو چرم ریخته شده با یک حیوان زنده تفاوتی ندارد [42]، [66]، [67]. بنابراین، پوست ریخته شده مارها منعکس کننده واکنش اصطکاکی حیوان زنده است.

پوست مار

نتایج
پوست به طور مشخص به ترکیبی از هندسه سطح، خواص مواد و پارامترهای تماس مکانیکی زیر لایه پاسخ می دهد.

بنابراین، پاسخ اصطکاکی پوست یک پدیده پیچیده است که نه تنها به پارامترهای فرآیند، بلکه به تعامل فردی بین این پارامترها نیز بستگی دارد.

با در نظر گرفتن چرم زنانه، ارائه نتایج در این کار، این پیچیدگی منعکس کننده نحوه و دامنه ارائه نتایج هر گونه بررسی اصطکاک پوست است.

بحث
در بحث نتایج به دست آمده در بلوک سقفی، برای هر دو نوع پوست، ابتدا مقادیر به دست آمده از ضرایب اصطکاک را ارائه می کنیم. پس از آن، یافته‌ها را برای پیش‌بینی رفتار قبیله‌شناختی و شناسایی صفات مشترک و همچنین متضاد تجزیه و تحلیل می‌کنیم.

 • منابع:
  1. A comparative study of frictional response of shed snakeskin and human skin

 • تبلیغات: 
  1. استفاده از محافظ چشم در هنگام استفاده از پمپ هواکش
  2. کمپوت آلبالو پیوندی گیلاسی صنعتی
  3. گدایی کردن مردی با 10 میلیارد سرمایه
  4. عاقبت داروی ضد یبوستی که از مایع ظرفشویی تولید شد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *