خرده‌فروشی که در مورد کار با تامین‌کنندگانی با محوریت محیط زیست جدی است، چگونه باید در دنیای مانکن به این موضوع نگاه کند؟

از لحاظ تاریخی مانکن بچه گانه از فایبرگلاس ساخته می‌شد، آن را از رزین‌های فسیلی مشتق شده از نفت، با تشک شیشه‌ای استفاده می‌کرد. این فرآیند در طول سال‌ها با استفاده از رزین‌های زیستی بهبود یافته است، اما فقط به این دلیل که در جلوی آن کلمه bio وجود دارد، به این معنی نیست که اگر از آن استفاده شود، مانکن را پایدار می‌کند.

ما بیشتر به منشا این رزین باید و نحوه استفاده از آن با مات (یا شیشه یا فیبر گیاهی) برای ارائه یک مانکن از نظر ساختاری سالم نگاه کنیم.

مانکنچه روندهایی در گرفتن الیاف گیاهی، اعم از هسین، بامبو و غیره و چرخاندن آن به یک حصیر قابل استفاده و رزین چگونه است، چه نسبتی از مان را در واقع تحت تأثیر قرار می دهد؟

با پیشروی روش های ساخت، مانکن ها شروع به تولید پلاستیک کردند، این مانکن ها را می توان از پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اورتان، پلی استایرن، ABS یا پلی کربنات ساخت. از آنجایی که بیشتر پلاستیک‌ها از روغن‌های حیاتی مبتنی بر فسیل در ساخت خود استفاده می‌کنند، باید این بیانیه که پایدار هستند را با دقت در نظر بگیریم.

بزرگترین سوالی که هر خرده‌فروشی باید از تامین‌کننده خود بپرسد این است که چه مقدار از محصول شما از مواد مبتنی بر زیستی مشتق شده است و این از کجا می‌آید؟ سپس شروع به تعیین پایداری محصول می کند.

 

سایر پلاستیک ها در حالی که به عنوان قابل بازیافت طبقه بندی می شوند، همیشه نمی توانند همان سطوح یا سهولت استفاده مجدد را مانند پلی استایرن، ABS یا پلی کربنات ارائه دهند.

در نهایت علاوه بر نگاه کردن به منشا مواد و استفاده مجدد از مواد، باید به روند ساخت نیز توجه کنیم. مانکن چگونه ساخته می شود؟ قالب هایی که برای جعل شکل از چه قالب هایی استفاده می شود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *