شیشه

وقتی صحبت از خانه‌های جدید و موجود می‌شود، شیشه رفلکس دو جداره کم‌مصرف یک نکته فوق‌العاده مهم است. با کمال تعجب، اتلاف گرما و افزایش گرما از طریق پنجره ها مسئول نزدیک به 30 درصد از مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی منازل هستند.

با این حال، پنجره ها و درهای دو جداره با پوشش E پایین می توانند راه حلی برای این مشکل ارائه دهند. در این مقاله به شباهت ها و تفاوت های Low-E، شیشه دوجداره، شیشه عایق و دوجداره می پردازیم.

Low-E یا “کم گسیل” یک پوشش بسیار نازک و شفاف است که روی قسمتی از شیشه که رو به بیرون است اعمال می شود. این پوشش از فلز یا مواد اکسید فلزی ساخته شده است که سپس روی شیشه اسپری می شود.

ثابت شده است که پوشش‌های Low-e میزان نور مادون قرمز و نور ماوراء بنفش را که از شیشه عبور می‌کند، بدون به خطر انداختن مقدار نور مرئی منتقل شده، به حداقل می‌رسانند.

پنجره‌های مجهز به Low-E سخت کار می‌کنند تا از فضای داخلی ساختمان محافظت کنند و در عین حال فضای داخلی را راحت نگه می‌دارن و بدون اینکه دید شما را به خطر بیندازند.

شیشه عایق که به واحد شیشه عایق (IGU) یا شیشه دو جداره نیز گفته می شود، نوعی شیشه با دو یا چند شیشه است که توسط لایه ای از گاز بی اثر، یعنی آرگون یا کریپتون بین آنها جدا شده است.

اصل طراحی شیشه های عایق، کاهش شدید انتقال حرارت است و از نظر زیبایی در خدمت هدف عایق سازه است. چند لایه شیشه باعث دوام و استحکام بیشتر آن می شود و به استحکام عنصر طراحی می افزاید.

این افزایش استحکام یکی از دلایل اصلی ترجیح شیشه عایق برای استفاده تجاری و صنعتی است.شیشه دو جداره به فرآیند چسباندن دو تکه شیشه جداگانه به یکدیگر برای ایجاد یک پنجره یا در اشاره دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *