لنت

هنگامی که سازندگان لنت ترمز سرامیکی از این قانون آگاه شدند، تصمیم گرفتند مس موجود در لنت های ترمز را که در تمام 50 ایالت به فروش می رسانند کاهش یا حذف کنند و کالیفرنیا و واشنگتن قانون واقعی را برای کل کشور الزامی کنند.

پس از بررسی های فراوان، در سال 2010، ایالت های کالیفرنیا و واشنگتن قانون ترمز بهتر را تصویب کردند که به موجب آن میزان مس استفاده شده در لنت ترمز کاهش می یابد.

این قانون می‌خواهد لنت‌های ترمز تولید شده پس از سال 2021 حاوی کمتر از 5 درصد مس باشند و تا سال 2025، درصد مس مجاز به 0.5 درصد کاهش یابد.

علاوه بر این، استفاده از سایر فلزات و مواد معدنی سمی از جمله آنتیموان، آزبست، کروم، سرب، جیوه و کادمیوم محدود شده است.

سازندگان لنت ترمز سخت تلاش کرده اند تا این استانداردهای جدید را رعایت کنند. در واقع، برخی از لنت‌های ترمز موجود در بازار از استاندارد 2025 مس صفر برخوردار هستند.

برای دستیابی به انطباق، تولید کنندگان از روش های مختلفی استفاده می کنند. برخی از مواد جایگزین مانند فایبرگلاس، آرامید و کولار استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر برای جبران اتلاف مس، تغییراتی در طراحی لنت ترمز ایجاد کرده اند.

از هر روشی که استفاده می شود، می توانید مطمئن باشید که لنت های ترمز کم مس یا صفر مس جدید شما به خوبی یا بهتر از فرمول مس قدیمی عمل می کنند.

ایمنی شما برای سازندگان لنت ترمز بسیار مهم است.برای کمک به مشتریان در یافتن لنت ترمزهایی که با استانداردهای ترمز بهتر مطابقت دارند، شورای سازندگان ترمز را تصویب کرد.

هرچه برگ تیره تر باشد، سطح انطباق لنت ترمز بالاتر است. دفعه بعد که لنت ترمز خریدید به دنبال روی جعبه بگردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *