مایع

پنج زمان حیاتی در طول روز وجود دارد که شستن دست‌ها با صابون برای کاهش انتقال بیماری از طریق مدفوع مهم است.

بعد از استفاده از توالت بعد از تمیز کردن کف بدن کودک قبل از شیر دادن کودک، قبل از غذا خوردن و قبل از پس از تهیه غذا یا دست زدن به گوشت خام، ماهی یا مرغ موارد دیگری که باید روش صحیح مایع دستشویی اکتیو 450 گرمی دست ها را برای جلوگیری از انتقال بیماری انجام داد.

قبل و بعد از درمان بریدگی یا زخم است. بعد از عطسه، سرفه یا دمیدن بینی؛ پس از دست زدن به فضولات حیوانی یا دست زدن به حیوانات؛ و پس از دست زدن به زباله.

شستن دست‌ها فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله به حداقل رساندن شیوع آنفولانزا، COVID-19 و سایر بیماری‌های عفونی؛ جلوگیری از علل عفونی اسهال کاهش عفونت‌های تنفسی و کاهش مرگ و میر نوزادان. نرخ زایمان در منزل مطالعه‌ای در سال 2013 نشان داد.

که بهبود شیوه‌های شستن دست‌ها ممکن است منجر به پیشرفت‌های کوچکی در رشد قد در کودکان زیر پنج سال شود.در کشورهای در حال توسعه، نرخ مرگ و میر کودکان مربوط به بیماری های تنفسی و اسهالی را می توان با ایجاد تغییرات ساده رفتاری مانند شستن دست ها با صابون کاهش داد.

این اقدام ساده می تواند میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری ها را تقریباً 50 درصد کاهش دهد. مداخلاتی که شستن دست‌ها را ترویج می‌کنند می‌توانند دوره‌های اسهال را تا حدود یک سوم کاهش دهند.

و این قابل مقایسه با تامین آب تمیز در مناطق کم درآمد است 48 درصد از کاهش دوره‌های اسهال می‌تواند با شستن دست‌ها با صابون مرتبط باشد. شستن دست ها با صابون تنها راه موثر و ارزان برای جلوگیری از اسهال و عفونت های حاد تنفسی (ARI) است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *