خرما

خرما از زمانی که کشف شد، یعنی هزاران سال پیش، به عنوان قدرت شفابخش شناخته شد. و در حالی که علم ثابت کرده است .

که مطمئناً، ما عاشق خوردن آنها بیشتر به دلیل خوشمزه بودن این میوه های تیره هستیم. بر اساس تاریخ، درخت خرما از کشور عراق کنونی آمده است، اما مصریان نیز بسیار زودتر با خرما شراب درست می کردند.

به لطف تجارت، خرما و خرما شکلاتی پارسان به جنوب غربی آسیا، اسپانیا، شمال آفریقا سفر کرد و بعداً به مکزیک و کالیفرنیا نیز برده شد. امروزه همچنان یکی از مهم ترین مواد اولیه در غذاهای خاورمیانه است.

 

در حالی که حداقل 30 نوع خرما در سراسر جهان یافت می شود، آنها تقریباً در سه نوع گسترده قرار می گیرند نرم، نیمه خشک و خشک، و تمایز آنها بر اساس محتوای گلوکز، ساکارز و فروکتوز انجام می شود.

اتفاقاً یکی از پرطمطراق ترین خرماها در نوار غزه یافت می شود، زیرا محصول آن به طور استثنایی قرمز و شیرین است. برخی از دیگر گونه های محبوب زغلول هستند که منحصراً در مصر یافت می شوند.

پوستی قرمز تیره دارد، ساختاری بلند و بافتی ترد دارد. همچنین در مقیاس شیرینی بسیار بالا است. سوکری از عربستان سعودی یکی از گران ترین انواع خرما است.

دارای پوست قهوه ای تیره، گوشتی نرم و شیرین منحصر به فرد است. و سپس خضروی، خرمای ملایم و تیره ای است که در میان اعراب نیز بسیار محبوب است.

و این تازه اولشه؛ می گویند عراق بیش از 100 نوع خرما دارد! غذاهای سراسر جهان از خرما در مقادیر کم و زیاد استفاده می کنند، اما توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که میوه درخت خرما فواید زیادی برای سلامتی دارد.

فواید بی‌شمار خرما برای سلامتی، این میوه لذیذ را به پرطرفدارترین غذاها در دنیای سلامت و تغذیه تبدیل کرده است. خرما منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف، انرژی و فیبر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *