چای میوه ای

علاوه بر آب ساده، چای میوه ای در کنار قهوه محبوب ترین نوشیدنی در جهان است. از راهب بودایی گرفته تا کارمند شرکت، چای میوه ای مرزی ندارد. در واقع، روزانه بیش از دو میلیارد فنجان در کره زمین، آسیا، آفریقای جنوبی یا اروپا مصرف می شود و افزایش تقاضا همچنان رو به رشد است. برای هزاران سال از زمانی که گیاه چای میوه ای برای اولین بار در چین کشت شد، مردم به دلایل زیادی مانند تحریک، آرامش و اثرات درمانی (طب جایگزین) دم کرده برگ های آن را می نوشند.

چای میوه ای

اطلاعات ژنتیکی

علیرغم وجود همه جانبه چای میوه ای در جوامع باستانی و مدرن، تاریخچه اهلی شدن گیاه چای میوه ای کاملاً دقیق نیست و موضوع اکتشافات منظم است. به این ترتیب، به لطف توالی یابی مدرن ژنوم مطالعات محققان در مورد تکامل داخلی چای میوه ای دیدگاه های جدیدی را به خود جلب می کند. در واقع، اطلاعات ژنتیکی، همراه با شواهدی از متون تاریخی و باستان شناسی، می تواند منجر به گیاهان قوی تر و با کیفیت تر شود که با میوه خشک فله بسیار خوش طعم می شود.

با این حال، تولید کنندگان چای میوه ای (چای میوه ای از سیلان یا سریلانکا، چای میوه ای ژاپنی، کوهپایه های هیمالیا، استان های فوجیان، چای میوه ای از آسام و غیره)، باید با شرایط محیطی در حال تغییر دست و پنجه نرم کنند. این تغییرات آب و هوایی قابل توجه جهانی دما و بارندگی را تغییر می دهد که به نوبه خود بر کل زنجیره تولید چای میوه ای تأثیر می گذارد. علاوه بر تغییر مکان و نحوه رشد چای میوه ای، طعم آنها (کیفیت طعم) و اثرات بالقوه سلامتی در حال تغییر و تغییر است.

چای میوه ای

خواص چای آلبالو برای کبد

در همین حال، دانشمندان در سراسر جهان در حال اصلاح DNA گیاه چای میوه ای برای بهبود تولید، عملکرد و تنظیم اجزای یک فنجان چای میوه ای هستند. بنابراین تحقیقات شروع به پشتیبانی از آنچه که زمانی تصور می شد تنها حکمت عامیانه در مورد فواید چای میوه ای برای سلامتی است، به ویژه در مورد پتانسیل چای میوه ای برای جلوگیری از سرطان، تقویت خلق و خو و بهینه سازی خلق و خوی، یعنی عملکرد شناختی، آغاز شده است. بنابراین، نانومواد ساخته شده از ترکیبات مشتق شده از چای میوه ای می تواند به تصویربرداری پزشکی کمک کند.

اگرچه علم چای میوه ای به سرعت در حال پیشرفت است، نقص در فرهنگ تحقیقاتی آن می تواند پیشرفت را به خطر بیندازد و محققان (متخصصان ژنتیک گیاهی و غیره) که به مطالعه چای میوه ای می پردازند، امیدوارند که کشورهای عمده تولیدکننده چای میوه ای در جهان، داده های خود را به گونه ای باز کنند که ایده های جدیدی ریشه دوانده باشد. چای میوه ای ممکن است برای هزاران سال محبوب بوده باشد، اما هنوز هم برای استفاده سنتی در غذا (چای میوه ای ارگانیک و غیره) و هم از نظر سلامتی و تندرستی، پتانسیل بسیار زیادی در خود نهفته است که در میوه خشک صادراتی نیز وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *