چای

دریافتند که مصرف چای سبز، چه به عنوان نوشیدنی یا به صورت کپسول، با کاهش قابل توجه اما متوسط کلسترول کل لیپوپروتئین با چگالی کم مرتبط است.

به نظر می رسد نوشیدن منظم چای دوغزال سبز یا قهوه با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است. یک مطالعه منبع معتبر انجمن قلب آمریکا (AHA) بیان کرد که گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه افراد ممکن است.

برخی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در افرادی که چای سبز می نوشند نسبت به افرادی که چای نمی نوشند کمتر پیشنهاد کرده اند.

یک مرور منبع مطمئن از 17 کارآزمایی تصادفی شده شاهد ارتباط بین مصرف چای سبز و کاهش گلوکز ناشتا و سطح انسولین ناشتا را نشان داد.

بررسی بیشتر در سال 2017 از مطالعات پلی فنول رژیم غذایی نیز چای سبز را به عنوان بخشی از الگوی غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط کرد.

با این حال، مطالعات دیگر هیچ ارتباطی بین مصرف چای و دیابت پیدا نکرده‌اند. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که چای سبز می‌تواند حافظه کاری و سایر عملکردهای شناختی فرد را تقویت کند.

این مطالعه داوطلبانه دوسوکور نشان داد که چای سبز می تواند در درمان اختلالات شناختی مرتبط با شرایط عصبی روانی مانند زوال عقل امیدوارکننده باشد.

یک متاآنالیز در سال 2016 از مطالعات مشاهده‌ای نشان داد که نوشیدن روزانه چای با کاهش خطر اختلال شناختی و اختلال شناختی خفیف مرتبط است.

در مطالعه‌ای که در سال 2011 بر روی سلول‌های لوله آزمایش انجام شد، محققان اثر بخشی از چای سبز، عصاره چای سبز موجود در روده بزرگ (CAGTE) را آزمایش کردند تا ببینند چگونه بر پروتئین کلیدی در بیماری آلزایمر تأثیر می‌گذارد.

این آزمایش‌ها از CAGTE برای نشان دادن فیتوکمیکال‌های چای سبز به‌طور بالقوه پس از هضم دستگاه گوارش فوقانی و سلول‌های PC12 متمایز به عنوان مدلی برای سلول‌های عصبی استفاده کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *